Okul Başarısı

Okul başarısı hem çocuklar hemde aileler için stres yaratan bir durumdur. Her çocuk sınırsız potansiyele sahiptir. Önemli olan bu sahip oldukları potansiyelleri ortaya çıkartıp okul başarısına etkilerini sağlamaktır.

Okul Başarısı

Çocuğum;

  • Sınav stresi ve kaygısıyla baş edebilsin.
  • Daha kolay dersleri takip etsin, dikkatini sürdürebilsin.
  • Duygusal sorunları yensin.
  • Özgüveni artsın.

… diyorsanız eğer SAS-Smart Dinleti Programı ile istediğiniz olumlu değişimlere ulaşabilirsiniz.

Okul Başarısı

SAS-Smart Dinleti Programı küçük çocuklar ile gençlerin öğrenme becerilerini ve akademik başarılarını destekleyen, bireye özel hazırlanan dinleti programıdır.

Neden Dinleti Programı ?

Tüm bilişsel, duyusal ve duygusal süreçleri beyin tarafından yönetilir. Etkin işleyen bir beyin yaşam kalitenizi ve performansınızı artırır.

Örneğin, bir çocuk çok zeki, kolay öğrenen ve derslere katılımı yüksek olabilir. Ancak eğer özellikle sınavlara karşı bir kaygı ve stres yaşıyorsa bu onun hem sınav sonucunu hemde okul başarısını olumsuz etkiliyor olabilir. Yani stres beyni olumsuz etkiliyor ve daha önce öğrenilen bilgiyi geri çağıramıyor.

Bir diğer örnekle, başka bir başarılı bir öğrenci ise okulda ve derslerde arka plandan gelen seslerden rahatsız oluyor, gün sonunda çok yorgun düşüyor ve sinirli oluyor. İşitsel bilgiye karşı hassas olan çocuklar gelen bilgiyi filtrelemekte zorluk çekerler ve beyin daha çok enerji kullanır. Gün sonu daha yorgun ve bitkin hissederler. Dolayısıyla bu durum onların okul başarını olumsuz etkiler.


Neden SAS-Smart Dinleti Programı ?

  • Beyin temelli bir yöntemdir.
  • Her bireyin ihtiyaçlarına göre özel tasarlanır.
  • Kısa sürede başarılı sonuçlar gösterir.
  • Uygulaması oldukça kolaydır.
  • Yetkili SAS uzmanları tarafından uygulanır.

*Çocuğunuzun durumuna bağlı olarak içeriklerde değişkenlikler görülebilir.

Liste

Başarı Hikayelerimiz

Tüm Sonuçlar

Başarı Oranı

Dört Duvar Arasında Kalan Çocuklar

COVID-19 pandemisi nedeniyle 20 yaş altı gençlerimiz ve çocuklarımız evde dört duvar arasında kalmak zorundalar. Peki evde kalınan bu dönemler onların beyin gelişimlerini nasıl olumsuz etkiliyor gelin bir bakalım.

Çocuğunuzla koronavirüs hakkında konuşurken size yardımcı ol...

Koronavirus hepimiz için endişe yaratıyor. Kaygı sorunu yaşayan çocuklar için okulların kapalı olması ve sağlık alanında yaşanan gelişmeler onları daha da endişeli bir hale getirebiliyor.

İlkokula Yeni Başlayan Çocuklar ve Aileleri için Öneriler

İlköğretimin döneminin başlaması ile çocukların ve ailelerin hayatında yeni bir dönem başlamaktadır. Bu dönemde çocukların olduğu kadar ailelerin de desteğe ihtiyacı vardır. Bu heyecanlı süreçte siz ailelere ve çocuklara destek olmak amacıyla SasCentre olarak yanınızda olacağız.

Çocuklarla İletişimin Sırları (3.Bölüm)

Hiçkimse -çocuklar da dahil- kendisine sürekli bir şey söylenilmesinden hoşlanmaz.